- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Vending Machine
Vending Machine
Our range of products include ticket vending machines, sanitary napkin vending machine, reverse vending machine and coin operated vending machine.
Ticket Vending Machines
Product Price: Rs 1 / UnitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Unit
Product Details:
| Storage Capacity | 450 item |
| Type of machine | Ticket Vending Machines |
| Machine Type | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 240 V |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Sanitary Napkin Vending Machine
Product Price: Rs 15,999 / UnitGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Automation Grade | Automatic |
| Storage Capacity | 100 Napkins |
| Brand | Napivend |
| Coin Selection | 10 Rs. |
| Color | Pink |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Machine Operating Type | Coin |
| Type of Napkins | Folded |
| Voltage | 10 watt |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 14 Kg |
High solid state Electronic Technology.
10 days battery backup (optional).
Space foe storage of Napkins.
It also works on solar Energy (optional).
Available in various Models.
Coin Mechanism programmable for various denominations.
Additional Information:
- Delivery Time: 08 days after placing order.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Sanitary Napkin Vending Machine
Product Price: Rs 13,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Automation Grade | Automatic |
| Usage | Schools & Colleges |
| Coin Selection | 5 Rs. |
| Brand | Gluck |
| Storage Capacity | 20 Napkins |
| Mounting Option | Wall Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Reverse Vending Machine
Get Latest Price
Product Details:
| Storage Capacity | 450 item |
| Type of machine | Reverse Vending Machine |
| Material | Iron |
| Dimensions | 4x5x6 Feet |
| Country of Origin | Made in India |
| Driven Type | Elecric |
Additional Information:
- Delivery Time: 8 days after PO
- Packaging Details: Wooden Packaging.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Coin Operated Vending Machine
Get Latest Price
Product Details:
| Storage Capacity | 450 item |
| Type of Machine | Snacks Vending Machine |
| Brand | Gluck |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback